W naszej ofercie pojawiły wizytówki dla bardzo wymagających klientów, takich którzy chcą się wyróżnić i którym nie wystarczają już tradycyjne wizytówki i oczekują czegoś innego, wyjątkowego, nietypowego czym mogą zaskoczyć swoich klientów lub kontrahentów.

Wizytówki, które oferujemy wykonywane są na papierach ozdobnych o różnych gramaturach i kolorach przy wykorzystaniu różnych, często bardzo pracochłonnych technik.

Spektrum możliwości jest naprawdę ogromne i to jak ostatecznie będzie wyglądała wizytówka zależy tylko od wyobraźni projektanta oraz funduszy jakimi dysponuje klient. Wykonanie takich nietypowych wizytówek wiąże się z koniecznością przygotowania różnych matryc co generuje dodatkowe koszty.

Trudno w paru słowach opisać wszystkie możliwości. Osoby zainteresowane prosimy o kontach. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy jaką techniką można wykonać wizytówk dla Państwa firmy aby uzyskać interesujące i zaskakujące efekty.

 

Bardzo grube i sztywne wizytówki

Wizytówki wykonujemy z kolorowego papieru różnej grubości. Jeżeli dostępna grubość papieru jest niewystarczająca to aby uzyskać większą grubość sklejamy kilka warstw papieru dzięki czemu uzyskujemy bardzo sztywne i grube wizytówki, których nie uda się normalnie wykonać w inny sposób. Bardzo ciekawie wyglądają takie wizytówki sklejone z papierów o różnych kolorach. Zewnętrzna warstwa może mieć np. kolor brązowy natomiast środek żółty lub czerwony. Tylko od Klienta zależy jaką grubość uzyska końcowy produkt i z jakich kolorów będzie się składał.

 

Wizytówki tłoczone –  wklęsłe lub wypykłe

Wizytówki mogą posiadać elementy tłoczone, wypukłe lub wklęsłe. Tłoczenie wykonywane jest przy użyciu specjalnie w tym celu przygotowywanych matryc. Efekt końcowy jest bardzo ciekawy.

 

Wizytówki wypukłe

Wypukłość można uzyskać na różna sposoby. Jednym z nich tłoczenie wybranych elementów przy wykorzystaniu specjalnych matryc. Wizytówki takie z jednej strony są wypukłe ale z drugiej strony zostaje wgłębienie i z tego powodu bardzo często ten rodzaj wizytówek  drukowany jest jednostronnie.

Druga metoda polega na naniesieniu na wizytówkę w miejsce druku specjalnego tworzywa lub lakeru, które następnie się wygrzewa i w ten sposób uzyskuje się delikatną wypukłość wyraźnie wyczuwalną pod palcami. Dzięki tej metodzie nawet bardzo drobne elementy mogą uzyskać efekt wypukłości co jest niemożliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych matryc.

 

Hotprint

Hotprint polega na wgrzaniu w papier metaliczne folii w różnych kolorach. Liczba kolorów jest niestety ograniczona ale przy wykorzystaniu tych, które są dostępne można uzyskać bardzo ciekawe efekty.

 

Wizytówki wycinane laserowo

Przy wykorzystaniu lasera na wizytówkach można dodatkowo wyciąć różne elementy. Takie wycięcia zastosowane w odpowiednim miejscu wyglądają bardzo efektownie.

 

Wszystkie wymienione techniki można łączyć ze sobą i dzięki temu stworzyć naprawdę niepowtarzalne i pięke wizytówki.